“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” ir noslēgusies!

No 20500 dalībniekiem visā Latvijā un 73 diasporas centros 28 valstīs ir apkopotas balsis par bērnu iemīļotākajām grāmatām.
Gada laikā bērni un vecāki katrs savā vecuma grupā lasīja un vērtēja grāmatas.
Interesanti, ka 50% no visiem dalībniekiem bija tieši 5+ vecuma grupā. Visvairāk balsis saņēma Anetes Meleces grāmata “Pazudušais miedziņš”
No 9+ grupas visvairāk balsu ieguva lietuviešu autoru grāmata “Bete un lidojošā dzimšanas diena”.
11+ grupa par labāko atzina Dzintara Tilaka grāmatu “Zlatas ceļš”, bet 15+ grupā uzvarēja komikss “Kinderlande”.
Vecāku žūrija 1.vietu lielākā daļa vērtētāju bija devuši franču autores Virdžīnijas Grimaldi grāmatai “Laiks atkal iedegt zvaigznes”
Šodien bērni pulcējās Baložu bibliotēkā, lai saņemtu dāvaniņas (pildspalvas ar apdruku) no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, kas ir projekta organizatori jau vairāk kā 20 gadus!
Izrunājām par lasītajām grāmatām, kā arī izspēlējām spēles.
Uz tikšanos jaunajā žūrijā, kas solās sākties jau pavisam drīz!
Paldies visiem lasīšanas ekspertiem par darbu!