Letonika ir uzziņu un tulkošanas sistēma, kuras galvenais mērķis ir sniegt sistematizētu, enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju. Letonika piedāvā meklēt un strādāt ar informāciju, kas atrodama 11 enciklopēdijās u.c. uzziņu resursos, 13 vārdnīcās (tulkojošās, skaidrojošās, terminoloģijas), kā arī kolekcijās ar 10 000 attēliem, audioierakstiem un video materiāliem. Datubāzē pieejama arī latviešu literatūras bibliotēka ar 200 pilnteksta literārajiem darbiem un valodas atbalsta krātuve ar palīgmateriāliem latviešu valodai. Letonika.lv kalpo kā ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā.
Pateicoties Kultūras informācijas sistēmu centra atbalstam, no 2018. gada Baložu bibliotēka saviem lasītājiem piedāvā jaunu pakalpojumu – datubāzes Letonika.lv attālināto pieeju. Pieejas datus jautāt bibliotekāriem! Letonika.lv lapas adrese, kurā attālinātajam lietotājam ir jāievada lietotājvārds un parole, ir ŠEIT.
Lursoft
Lursoft laikrakstu bibliotēka (news.lv) ir apjomīgs Latvijas laikrakstu publikāciju un ziņu aģentūras BNS krājums internetā, kas ik dienas tiek papildināts ar tūkstošiem jaunu publikāciju no laikrakstu jaunākajiem numuriem. Laikrakstu arhīvs pieejams no 1994.gada. Lursoft laikrakstu bibliotēka saviem lasītājiem piedāvā ne tikai lasīt publikācijas Internetā, bet arī meklēt rakstus pēc vēlamajiem parametriem un iespēju tos komentēt.
E-grāmatu bibliotēku nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA “Tieto Latvia”.
Lai kļūtu par “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” lasītāju, ar Ķekavas novada publisko bibliotēku e-kataloga autorizācijas datiem (“Mana bibliotēka” lietotājvārds un parole) jāveic reģistrācija vietnē www.3td.lv. Ja vēl neesat mūsu lasītājs vai arī iepriekš neesat izmantojis autorizācijas datus, vērsieties tuvējā Ķekavas novada bibliotēkā.
Svarīgi: e-grāmatu lasīšana nav pieejama lasītājam, ja bibliotēkā nav savlaicīgi atdotas izsniegtās grāmatas un citi informācijas resursi.
Vairāk par pakalpojumu “3td e-GRĀMATU bibliotēka” lasiet šeit.
- www.digitalabiblioteka.lv – vienotais meklētājs;
- www.periodika.lv – Latvijā izdoto laikrakstu un žurnālu pilnie teksti;
- gramatas.lndb.lv – kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā;
- kartes.lndb.lv – vēsturisko karšu pārlūkošana;
- Zudusī Latvija – digitalizēti attēli un informācija par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām;
- www arhīvs – vairāk nekā 3000 Latvijas tīmekļa vietņu arhīvs;
- Lasāmkoks – elektroniskā bibliotēka bērniem
- audio.lndb.lv – Latvijas vēsturiskie skaņu ieraksti
- runa.lnb.lv – Rainis un Aspazija, kolekcija ietver Raiņa un Aspazijas darbu pirmizdevumus, saraksti, arhīva dokumentus, fotogrāfijas, plakātus, audio un video materiālus u.c.
- dziesmusvetki.lndb.lv – Dziesmu svētku krātuve
- Industriālais mantojums – Latvijas rūpniecības vēsture laikmetu griežos.
Enciklopēdijas tiešsaistē:
Nacionālā enciklopēdija https://enciklopedija.lv/
11 enciklopēdijas, 10 000 attēli, audioieraksti, video materiāli u.c. https://www.letonika.lv/groups/default.aspx?g=1
Trešās atmodas notikumu enciklopēdija (1985 – 1991) https://www.barikadopedija.lv
Sugu enciklopēdija (Latvijas sēnes, augi un dzīvnieki) https://www.latvijasdaba.lv/; http://latvijas.daba.lv/saturs.shtml
Latvijas putni http://www.putni.lv/
Latvijas upes http://www.upes.lv/k-a-r-t-e/
Latvijas ezeri https://www.ezeri.lv/
Latvijas alas http://www.alas.lv/
Latvju rakstu zīmes http://valoda.ailab.lv/kultura//kultura/orn01.htm; http://zagarins.net/Latvjuraksti/index.html
Populārā medicīnas enciklopēdija https://www.neslimo.lv/client/doc_list_alphabet.php
Pilis un muižas Latvijā http://manasvietas.blogspot.com/p/pilis-un-mui.html; http://pilis.lv/lv/pilis-un-muizas#under-menu