Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

Ziemassvētki un Jaunais gads ir vērtēšanas, solījumu un brīnumu gaidīšanas laiks. Vismaz vienu apņemšanos – vairāk lasīt pašiem un kopā ar bērniem Baložu bibliotēka var palīdzēt realizēt.

“Pārziemot Āzijā” – ceļotāja un blogere Zane Eniņa aicina iepazīt krāsaino, paradoksālo un sirsnīgo Āziju. Atšķirīgā kultūra, daba un ēdieni piešķir piedzīvojumam eksotiku, bet draudzīgās cenas dod iespēju ceļot ilgāk vai pat pārziemot Āzijā. Tā ir vieta, kur izkopt kaulēšanās mākslu, apgūt motorollera vadīšanu, gulēt kopā ar skorpioniem, meditēt, dzert kokosriekstu sulu, ēst mango un darīt vēl milzums citu aizraujošu lietu.

Vitas Zelčes un Māra Zandera kopdarbs “Ulmaņlaiki. Latvju autoritārisma īpatnības” stāsta par 1934. gada 15. maija apvērsumu Latvijā, dodot iespēju saprast, kā un kāpēc tas notika, kāpēc izdevās tik vienkārši un bija tik sekmīgs.

Indars Kraģis – izglītības vadības maģistrs un dažādu priekšmetu skolotājs grāmatā “Kā mācīties vieglāk, ātrāk un labāk” uzsver, ka lielāko ietekmi sniedz tādi efektīvi mācīšanās paradumi kā izaugsmes domāšana, ticība sev un kvalitatīva mācību pieredze.

Daiļliteratūra

Zanes Zustas romānā “Nepieradināts putns” mazās Lindas ilgas pēc nekad nesatiktā tēva neatstās vienaldzīgu līdzcietīgu sirdi. Bet pieaugusī Linda rezonēs daudzos no mums. Autore liek domāt, atcerēties un mīlēt vēl vairāk.

“Asinsmēness” – Oslo pazudušas divas jaunas sievietes. Savstarpēji viņas nav pazīstamas, bet abas pēdējo reizi manītas vienā ballītē. Kad tiek atrasts pirmais līķis, kļūst skaidrs, ka darīšana būs ar sērijslepkavu. Lai atrastu šādu slepkavu, ir nepieciešams neordinārs detektīvs.

Nesbē 13.stāsts ar un par Hariju Holu!

“Gaidi mani” ir aizkustinošs romāns par mīlestību, kas stāv pāri laikam un apliecina, ka fiziska aiziešana nenozīmē beigas – tas ir jauns sākums.

Santa Montefjores stāsti paliek sirdī uz mūžiem.

Bērniem un jauniešiem

“Neredzamie plāksterīši”- ko darīt, ja bieži vajā neveiksmes, vilšanās, apvainojumi vai strīdi. Te var līdzēt tikai neredzamie plāksteri– mierinājums, mīļums, draudzīgums. Kur tos atrast?

Grāmatā “Izstāstītie Ukrainas bērnu stāsti” Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studenti mācību uzdevuma ietvaros uzklausīja Ukrainas bērnu un jauniešu stāstus par pieredzēto, bēgot no kara, un atveidoja tos komiksos.

“Oto negrib ēst dārzeņus” – burkānus un kāpostus ēd tikai zaķi, paprika ir asa, bet brokolis izskatās pēc koka. Oto negrib ēst dārzeņus. Ja mammai un tētim tie garšo, lai ēd paši. Bet varbūt arī Oto var iegaršoties dārzeņi?

Grāmatas var pasūtīt bibliotēkas e-katalogā.