Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

Ceriņziedu laikā neaizmirsti par grāmatu lasīšanu! Baložu bibliotēkā atkal jaunas grāmatas!

GAPS – Gremošanas trakta un psiholoģisko traucējumu sindroms – atveseļošanās ceļš uzsākams ar gremošanas trakta savešanu kārtībā, tas ietver arī ēdienkartes sakārtošanu. Atveseļojot kuņģa-zarnu traktu un tā funkcijas, iespējams gan uzlabot smadzeņu darbību, gan izārstēties no hroniskām slimībām, gan mazināt autoimūnu saslimšanu simptomus.

Un tad es kļuvu par planētu – kā palīdzēt adoptētam bērnam vai adoptētājiem iejusties jaunajā dzīvē. Grāmatā autore dalās savā personiskajā stāstā, notikumos, emocijās un atziņās
kopš brīža, kad ģimenē ienāk divi bērni un pusgadu pēc tam.

Pagāni – vairāk nekā tūkstoš gadu kristieši dēvēja par “pagāniem” dažādu tautu un cilšu piederīgos, kurus sastapa savā ceļā no Īrijas līdz Indijai un no Andu kalniem līdz Austrālijai. 20.gadsimtā izveidojās jaunas domubiedru grupas – vikāni, druīdi, neošamaņi u.c. –, kas pašas sevi sauca par pagāniem. Kas gan ir šie pagāni, un kam viņi tic? Kādus dievus un dievības viņi pielūdz?

Daiļliteratūra

Grāmatas “Karaļnams: patiesība un posts Vindzoru galmā” autore atklāj prinča Harija un Meganas skandālu,  kā pēc princeses Diānas nāves veidojās Čārlza un Kamillas attiecības, kā princis Viljams satika Keitu un viņu pasakai līdzīgais mīlasstāsts apbūra visu pasauli, un kā karaliene Elizabete II spēja saglabāt stāju un vienmēr palika uzticīga monarhijai.

“Zudusī” – Klāra pamostas slimnīcā un saprot, ka ir pavisam slikti. Galva ir kā spainis un viņa neko neatceras. Kā viņu sauc? Kas ar viņu ir noticis? Policija uzskata, ka Klārai kāds gribējis kaitēt – viņa tika atrasta bezsamaņā dziļi jūrā, gandrīz noslīkusi…

Romāns “Daiļā Marija” ir triju 18. gadsimta Ingunas Baueres ,,kurzemnieku romānu” cikla noslēdzošais darbs. Marija fon Haudinga – hercogienes Dorotejas galma dāma, ap kuru savijusies galvenā sižeta intriga. Atšķirībā no pārējiem, Marija ir izdomāts tēls, tāpat kā viņas mātes dzimta Haudingi.

Bērniem un jauniešiem

“Brīnišķīgā sīkbūtņu pasaule” – laipni lūgti sīko radību pasaulē, kur dūc bites, spīguļo jāņtārpiņi un tīklus auž zirnekļi!

“Mēs esam brāļi un māsas” – bērni grib zināt:  Kāpēc brāļi un māsas strīdas? Kāpēc man tagad būs atkal mazs brālis? Ko tu vari piedzīvot kopā ar brāļiem un māsām?

“Kitija un glābšanas operācija Mēnessgaismā” – Kitijas ģimene ir pavisam īpaša: viņas mamma ir supervarone, un Kitija zina, ka kādu dienu arī viņa liks lietā savas īpašās spējas.  Kādu vakaru pie meitenes guļamistabas loga uzrodas kaķis Figaro, lai lūgtu Kitijas palīdzību. Taču pasaule naktī ir biedējoša – vai Kitijai pietiks drosmes spert soli tumsā, lai dotos aizraujošā piedzīvojumā Mēnessgaismā?

Grāmatas var pasūtīt bibliotēkas e-katalogā.