Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

Izbaudi vasaru kopā ar labu grāmatu! Baložu bibliotēkā atkal jaunas grāmatas!

“Antigones likums” – Valentīnas Freimanes 2. grāmata veidojusies kā turpinājums biogrāfiskajai grāmatai „Ardievu, Atlantīda!”, kuras stāsts noslēdzās Otrā pasaules kara beigās. Jaunā grāmata aptver padomju periodu, Atmodas laiku, 90. gadu pārmaiņas un Valentīnas Freimanes mūža nogali Rīgā un Berlīnē.

“Aleksandrs Grīva. Skaņas karalis” – par leģendāro skaņu režisoru, skaņu ierakstu firmas “Melodija” māksliniecisko vadītāju ne tikai Rīgā, bet arī Tallinā un Viļņā. Viņš platēs iemūžinājis R. Paula, ­“Zodiaka”, E. Liepiņa un daudzu citu izcilu dziedātāju sniegumu,  vadījis skaņu režijas meistarklases arī ­ārzemēs.

Grāmatā “Mamma saka ābols , papa saka Apfel” – par latviešu valodas apguvi ģimenē vienlaikus ar vienu vai vairākām citām valodām. Vecāki dalās pārdomās par pozitīvajiem ieguvumiem un grūtībām, mācot un uzturot latviešu valodu apstākļos, kad bērnu ikdienā – skolā un apkārtējā vidē – dominē cita valoda. Grāmata papildināta ar četrām Latvijā un starptautiski atzītu valodas ekspertu intervijām par bērnu daudzvalodības un latviešu valodas apguves jautājumiem.

Daiļliteratūra

“Mīlestība šokolādes glazūrā” – sieviete, kurai neveicas itin visā, un vīrietis, kurš it visā ir guvis panākumus – tas ir īsts izaicinājums viens otram cīņā pašiem par sevi, un ceļā vienam pie otra. Cik augstu cenu viņi ir gatavi maksāt, lai būtu kopā, lai drīkstētu mīlēt viens otru?

“Čeringemas mistērijas. Nāvējošā grēksūdze” – tēva Īmona Berna nāve rīta skrējiena laikā šķiet aizdomīga, tāpēc Sārai un bijušajam policijas izmeklētājam Džekam atkal “mazliet jāpaokšķerē”. Vai kāds būtu varējis vēlēt ļaunu Čeringemas iedzīvotāju iemīļotajam garīdzniekam? Un kādus noslēpumus tēvs Berns paņēmis sev līdzi kapā?

Nova romāns “Trijos stāvos” ļauj ielūkoties trijos pārtikušas vidusšķiras mājokļos, kas cits virs cita atrodas kādā Telavivas namā. Katrā stāvā mūs sagaida grēksūdze vai atzīšanās par noslēpumiem vai kļūmiem lēmumiem. Autors spilgti apraksta, kā sociālas un politiskas likstas bieži vien negaidītos un pārsteidzošos veidos iedarbojas uz viņa grēcīgo, tomēr tik valdzinošo varoņu psihi.

Bērniem un jauniešiem

Grāmatas “Ukraina. No senlaikiem līdz mūsdienām” autori ir divi vēsturnieki no Harkivas. Tā sadalīta divās daļās: pirmajā ir īsa informācija par Ukrainas vēsturi dažādos posmos (pirmo cilvēku apmetnes, Rusu zemes veidošanās, kozaki u.c.); otrajā ir par ukraiņu kultūras sasniegumiem – valodu, arhitektūru, tradīcijām utt. Grāmata sniegs ieskatu bērniem Ukrainas vēsturē un kultūrā.

“Pagalma detektīvs” – kādu dienu pagalmā bērni atrod gulbja olu. Kurš to ir atstājis? Kurš to tagad izperēs? Varbūt viņu mājas mīlulis varētu palīdzēt nabaga pamestajai olai?

“Suņuvētra” – nikna cīņa ir sākusies, un neviens suns no tās neizspruks. Nežēlīgais savvaļas suņu vadonis ir pametis savu baru, un Saule ir ieņēmusi viņa vietu. Suņi cer, ka beidzot spēs dzīvot mierā. Taču Naze un viņas asinssuņi negrasās atkāpties, iekams Leo draugi netiks iznīcināti. Pavisam drīz sāksies suņuvētra – pēdējā kauja…

Ē. Hanteres 6.grāmata sērijā “Klanu suņi”!

Grāmatas var pasūtīt bibliotēkas e-katalogā.