Tēva dienas radošā darbnīca Baložu bibliotēkā

7.septembrī Baložu bibliotēkā sanēja kā bišu stropā, jo vairāk kā 30 bērni bija sanākuši uz radošo darbnīcu, lai gatavotu sveicienu tētiem.

Šoreiz bērni salocīja svētku kreklu tētiem, ko papildināja ar krāsainām kaklasaitēm, izdekorēja un  mīļiem vārdiem. Izveidojām arī krāšņas grāmatzīmes.

Tēva dienas tradīcijas meklējamas jau vairāk kā 100 gadus atpakaļ Amerikā. Dažādās kultūrās datums atšķiras. Katoliskajā Eiropā tie tikuši svinēti Sv. Jēkaba dienā, kur 19. marts joprojām ir Tēva diena. Vairums Eiropas valstu tāpat kā ASV, Tēva dienu atzīmē jūnija trešajā svētdienā.

Latvijā Tēva diena par oficiālu svētku dienu  (taču ne brīvdienu) tika noteikta 2009. gadā, un tiek svinēta septembra otrajā svētdienā. Šogad tas būs 10.septembris.

Lai ģimeniska un sirsnīga Tēva diena ikvienā mājā!