Tikšanās ar Juri Ulmani Baložu bibliotēkā

12.oktobra vakarā Baložu bibliotēkā bija iespēja tikties ar alpīnistu, zemessargu, Latvijas karavīru Ukrainā un vairāku grāmatu autoru JURI ULMANI.

Pasākuma pirmajā daļā autors stāstīja par savu jaunāko grāmatu “Kad karš kļūst personisks” kas veltīta Ukrainas aizstāvjiem. Kopš kara sākuma Juris daudzreiz devies uz Ukrainu, lai vestu uz fronti lietas, ko karavīri viņam lūguši sagādāt. Šis karš viņam ir ļoti personisks– viņš tajā zaudējis vairākus savus draugus. Grāmatā aprakstīts Ukrainas kara pirmais gads. Palīdzot Ukrainas karavīriem ar ekipējumu, piedzīvotās kara šausmas un novērojumus autors ir apkopojis daudzās īsās epizodēs, no kurām katra ir papildināta ar krāsainu ilustrāciju. Visus ienākumus no šīs grāmatas autors apņemas veltīt Ukrainai.

Pasākuma otrajā daļā Juris Ulmanis stāstīja par alpīnista gaitām, kā sācis nodarboties ar alpīnismu, kā piedalījies ekspedīcijā Grenlandē. Šī gada pavasarī viņš astoņu cilvēku komandā, kuŗā bez viņa bija arī latvietis Andris Balodis un seši nepālieši, sasniedza pasaulē augstākā kalna Everesta virsotni 8848 m augstumā. Pirms diviem gadiem viņam šis kāpiens līdz galam neizdevās un to viņš aprakstīja grāmatā “Ceļš uz Everestu, kas turpinās”.

Šogad virsotnē viņš uznesa gan Latvijas, gan Ukrainas karogus, gan arī Zemessardzes vapeni/vairodziņu. Ukrainas karogs Everesta virsotnē tika nogādāts par godu visiem Ukrainas aizstāvjiem, un to viņam iedevis Latvijas goda konsuls Ukrainā, kurš karā zaudējis trīs dēlus. Juŗa sapnis būtu šo karogu tālāk nodot Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim. Juris Ulmanis ir lepns, ka ar šo panākumu ir beidzis savu “7 virsotnes Latvijai” kāpienu ciklu, uzkāpjot katra kontinenta visaugstākajā kalnā.

Savā stāstījumā Ulmanis aicināja klausītājus aizdomāties par dzīves lielajiem jautājumiem : kāds ir tieši mans (individuāli) ejamais ceļš? Kas man liedz iet šo ceļu? Un mudināja katram dzīvē sasniegt SAVU Everestu.

Paldies Jurim Ulmanim par brīvprātīgo darbu, ko viņš veic, tiekoties ar iedzīvotājiem un palīdzot Ukrainas aizstāvjiem! Paldies visiem klātesošajiem par dalību pasākumā!