Tikšanās ar stāstnieci Aiju Vitmani

Pēdējā laikā arvien palielinās cilvēku interese par savu izcelsmi, senčiem un dzimtas vēsturi. Bibliotēku nedēļā Katlakalna bibliotēkā notika tikšanās ar stāstnieci Aiju Vitmani un Baložu bibliotēkas bibliotekāri Annu Lemeševsku. Sarunas temats  “Mūsu vārdu un uzvārdu noslēpumi”.

Pasākumā diskutējām  par vārdu un uzvārdu izcelsmi. Katrs varēja dalīties ar savu stāstu. Vārds individualizē cilvēku citu vidū, tas padara uzrunāto unikālu. Paaudzēm ejot, mainās vārdu mode, bet uzvārdi ir daudz noturīgāki – ja reiz tas ir iegūts, mainīts tiek reti. Bibliotēkā ir pieejamas visas Ilmāra Meža grāmatas “Latviešu uzvārdi arhīvu materiālos’’.

Anna Lemeševska prezentēja par informācijas resursiem, kur pētīt dzimtas koku. Arī no klātesošajiem  katrs varēja dalīties savā pieredzē. Izzinot savas ģimenes vēsturi, mēs noteikti varam labāk izprast paši sevi.