Tikšanās ar Zani Zustu Baložu bibliotēkā

Bibliotēku nedēļā Baložu bibliotēkā viesojās rakstniece Zane Zusta, kura vispirms tikās ar mazajiem lasītājiem, bet vakara stundā runājās ar pieaugušajiem. Zane Zusta kļuva pazīstama ar bērnu grāmatām par pūčulēnu Ucipuci un psiholoģiska rakstura grāmatām “Tarakāni manā galvā” un “Tarakāni tavā galvā” sadarbībā ar psihoterapeitiem Diānu Zandi un Gati Līdumu.
Rakstniece pastāstīja par savu bērnību Liepājā. Tieksme rakstīt un fantazēt nāk jau no jauniem gadiem, vairāku paaudžu laikā ģimenē veidojot savas avīzītes “Blusiņa” un “Odziņa”. Izaugot, viņa studējusi žurnālistiku, strādājusi medijos un sabiedriskajās attiecībās.
Taču īpaši veiksmīgs izrādās radītais tēls – pūčulēns Ucipuci, kurš ir varonis divās grāmatās un audiolugā un kura vārdā ir nosaukta arī autores izdevniecība. Pēc tam top vēl citas grāmatas bērniem – “Toto atkož noslēpumu”, “Es esmu Boss” un “Labrīmes, kas mudina bērnu izaugt par labu cilvēku”.
Bibliotēkā bērniem bija iespēja noskatīties filmiņu par Ucipuci un izgatavot pūčulēnu pašiem. Mazos sajūsmināja leļļu teātris.
Paralēli bērnu grāmatu radīšanai Zane raksta arī grāmatas pieaugušajiem. Cilvēku dzīves sarežģījumus rakstniece risina grāmatās “Aiz durvīm”, “Nepieradināts putns” un “Tauriņa spārnu vēzieni”.
Tikšanās laikā spriedām par rakstīšanas procesu un ideju rašanos. Pati dzīve rada notikumus un izjūtas, ja vien tu uzmanīgi skaties apkārt. Un īstas receptes nav – sēdi un raksti.
Sirsnīgs paldies rakstniecei par veltīto laiku sarunai un mūsu lasītājiem par dalību tajā!