Uzvārdu un vārdu stāsti Baložu bibliotēkā

Baložu pilsētas bibliotēka jau vairākus gadus ir UNESCO LNK “Stāstu bibliotēkas” dalībniece.  Februāra nogalē bibliotēkā pulcējās gan tuvāki, gan tālāki stāstnieki, lai runātu par savu vārdu un uzvārdu rašanos, kurioziem un pārpratumiem. Bibliotēkas darbiniece A.Lemeševska pastāstīja par pētniecības iespējām, izmantojot bibliotēkas krājumu (I.Meža grāmatas) un elektroniskos resursus (www.uzvardi.lv un www.raduraksti.arhivi.lv)

Mūsu īpašais ciemiņš – Katlakalna tautas nama vadītāja Aija Vitmane pastāstīja par savu vārdu un dzimtas neparastiem vārdiem.  Lielu darbu Vitmanes kundze ieguldījusi uzklausot Katlakalna iedzīvotāju stāstus par vēsturi, dzīvi un darbu savā pagastā. Izdotas 4 stāstu burtnīcas ‘’Katlakalna stāsti”, ļaujot daudziem uzzināt vairāk par pagasta ļaudīm un vietām.

Katrs pasākuma dalībnieks dalījās ar savu īpašo stāstu. Vairākām kundzēm vārds iedots ietekmējoties no tā brīža populārajiem literārajiem varoņiem. Citiem piešķirts dzimtā nozīmīgs, stiprs vārds. Raisījās diskusijas, vai sievietei izejot pie vīra, jāpāriet vīra uzvārdā. Ik pa laikam skanēja smiekli, anekdotes. Daži tikai tagad sāka aizdomāties par kopsakarībām.

Izskaņā vienojāmies, ka stāstus par savu dzimtu, vārdiem, uzvārdiem jānodod nākamai paaudzei – bērniem un mazbērniem.

Plašāk par pasākumu lasiet šeit.