Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

Kad ārā ziema cīnās ar pavasari, esat gaidīti Baložu bibliotēkā! Atkal jauns grāmatu piedāvājums!

Latviešu datorzinātnieks un bijušās Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas dzīvesbiedrs Imants Freibergs nesen nosvinēja 90.dzimšanas dienu. Jubilejas gadā iznāk viņa grāmata “Dari, kas jādara”. Grāmatā ir bērnības atmiņas, studiju un darba gadi trimdā un tad atgriešanās dzimtenē, Latvijā. Miers, nosvērtība, pieticība un liels ieguldījums Latvijas datorzinātņu attīstībā raksturo I. Freibergu.

Grāmata “Noslēpumainais klejotājnervs” iepazīstina ar simpātisko un parasimpātisko nervu sistēmu, kā arī ar klejotājnerva ietekmi uz fizisko un garīgo veselību.
Anna Fergusone māca, kā var uztrenēt nervu sistēmu tā, lai mierīgāk reaģētu uz ikdienas stresu, labāk gulētu un sakārtotu gremošanas sistēmu.

“Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās” – skats uz Jauno Rīgas teātri no iekšpuses pēdējos 30 gados. Ar personiskām atmiņām par dzīvi Jaunajā Rīgas teātrī dalās aktieri Elita Kļaviņa, Kaspars Znotiņš, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Vilis Daudziņš, Sandra Kļaviņa, Baiba Broka, Andris Keišs un teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis. Ar šo grāmatu JRT noslēdz savus “trimdas gadus” Miera ielā un atgriežas savās vēsturiskās mājās Lāčplēša ielā.

Daiļliteratūra

“Sarkanais ūdens” – 20. gadsimta beigas Horvātijā. Kara fonā risinās ģimenes traģēdija: nelielā ciematiņā pazūd meitene, un vienīgie, kas viņu turpmākos gadu desmitus turpina meklēt, ir ģimene. Mainās varas, uzglūn korupcija, haoss un vienaldzība, bet pazudusī meitene kļūst par simbolu cilvēcībai. Tomēr nozieguma atrisinājums izrādās šokējošāks par kataklizmām.

“Deizija Džonsa & The Six” vēsta par jaunu, aizrautīgu dziedātāju, kura pieauga 20. gadsimta 50. un 60. gados Losandželosā. Grupa The Six popularitātes virsotni sasniedza tikai pēc tam, kad Deizija kļuva par viņu vadošo vokālisti, tomēr šīs spilgtās sievietes klātbūtne radīja arī drāmu, intrigas un spriedzi starp viņu un grupas vadītāju Billiju Dannu.

“Lūznis” – Amanda saspringtā dzīves brīdī nolemj nopirkt auto, bet drīz uzzina, ka tikusi pie norakstīta lūžņa. Katrs jēdzīgs automehāniķis iesaka tam iet ar līkumu. Taču uzticamais lūznis savai jaunajai īpašniecei ne tikai sagādā asas izjūtas, interesantus piedzīvojumus un pareģo nākotni, bet arī izved no strupceļa…

Bērniem un jauniešiem

Grāmata “Patiešām īsi stāsti gandrīz par visu” ved ceļojumā no pasaules pirmsākumiem līdz mūsdienām, atklāj laika, telpas un dzīvības noslēpumus uz Zemes. Tajā ir izteiksmīgas ilustrācijas, kuras rosinās iztēli par dinozauriem, zemestrīcēm, atomiem un daudz ko citu.

“Garšīgie stāstiņi” iedvesmo bērnus doties ceļojumā caur dažādām valstīm, lai izpētītu dabas gardumus. Grāmatā atradīsiet interesantas un izglītojošu informāciju par dažādiem augiem un dzīvniekiem, kā arī to, kā tie tiek izmantoti ēdienos.

“Apzagta Krupja kundze” –  brāļu Sesku detektīvaģentūrā daudz darāmā. Jāatrod, kas apzadzis Krupja kundzi. Pildot detektīva uzdevumus un dodoties laupītājam pa pēdām, bērns trenēs uzmanību, vērīgumu un apķērību, attīstīs loģisko domāšanu un spēju koncentrēties.

Grāmatas var pasūtīt bibliotēkas e-katalogā.