Baložu bibliotēkas grāmatu jaunumi

Pavasara gaidās Baložu bibliotēka piedāvā jaunas grāmatas dažāda vecuma lasītājiem!

“Viedo māju rokasgrāmata” – par viedo māju sistēmām un jaunākajām tehnoloģijām, ko izmanto, lai izbūvētu modernas A++ klases ēkas. Uzzināsim par apgaismojuma, apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas, žalūziju un logu, drošības un videonovērošanas risinājumiem. Liela uzmanība pievērsta saules paneļu izmantošanai, uzlādes stacijām, enerģijas uzglabāšanas iekārtām un to pārvaldībai.

Elitas Mīlgrāves grāmatā “Mikrofons” aprakstītie aizkulišu notikumi, aizraujošas epizodes no darba gaitām “Latvijas Radio” un leģendārā kulta raidījuma “Mikrofons” redakcijā. Tā kalpos kā iedvesmojoša lasāmviela tiem, kam interesē mūzikas industrijas “virtuve”.

Zviedru psihiatrs un publicists Anderss Hansens grāmatā “Ekrāna smadzenes” meklē atbildes uz jautājumiem. Kāpēc ilgstošs stress ir kaitīgs? Kas ir digitālā atkarība?
Kā sociālo tīklu lietošana maina attiecības ar reālo pasauli? Vai mobilā telefona klātbūtne veicina spēju koncentrēties un gulēt? Grāmatā iekļauti vērtīgi padomi digitālajam laikmetam.

Daiļliteratūra

“Marija” Ingas Grencbergas otrais romāns vēsta par cilvēka ceļu pašam pie sevis. Neizpratis sevi, cilvēks nespēj būt mierā, lai cik brīnišķīga viņa dzīve varētu šķist vērotājam no ārpuses. Grāmatas galvenā varone Marija spējusi sev nodrošināt gan skaisti iekārtotu mājokli, labu darbu un algu, gan mīlestības pilnas attiecības, tomēr nemitīgi izjūt kaut kā būtiska trūkumu. Viņa impulsīvi visu pamet un dodas meklēt pazaudēto.

“Atgriešanās ceļš” – advokāts Miks Holers uzņemas gandrīz vai bezcerīgu lietu – izredzes to atrisināt ir viens pret miljonu. Viņš piekrīt pārstāvēt sievieti, kas ieslodzīta cietumā par bijušā vīra – Šerifa departamenta pārstāvja nogalināšanu.

“Klusais okeāns” – ar šodienas pieredzi uzlūkojot savu vecāku laulības zemūdens straumes, romāna galvenā varone Stella cenšas atrisināt pašas laulībā radušos samezglojumus. Igauņu rakstnieces romāns vēsta par ilgām pēc mīlestības un spēju to pieņemt, par noslēpumiem un to, ka gadiem ilgi nepateiktajam kādu dienu jānāk gaismā.

Bērniem un jauniešiem

“Aizraujošu faktu enciklopēdija” – par neskaitāmām pārsteidzošām lietām, kas būs gan aizraujoša lasāmviela, gan var noderēt skolā. Uzzini ko jaunu par visdažādākajām tēmām! Vai zinājāt, ka Neišvānšteinas pils Bavārijā iedvesmoja Voltu Disneju radīt apburošo Ērkšķrozītes pili Disnejlendā;  Eifeļa torni ik pa septiņiem gadiem krāso, tam izlietojot 50 tonnas krāsas; Lielo Barjerrifu pie Austrālijas krastiem veido vairāk nekā 3000 atsevišķi rifi?

Grāmata “Kas jūtām patīk?” liek ieskatīties sevī – jūtas un emocijas ir daļa no mums! Grāmatā uzzināsi – kad iestājas miers? Kā izpaužas pateicība? Kā remdēt vislielākās bailes? Iepazīstiet jūtu pasauli, lai labāk to izprastu!

“Kukaiņi un zirnekļi” – ar īpašo lukturīti var atrast daudz dažādu kukaiņu un zirnekļu un uzzināt par tiem daudz jauna: kuri kukaiņi visbiežāk sastopami dabā un mājās? Kuri kukaiņi cilvēkam palīdz, bet kuri – vairāk kaitē? Kuras sugas ir visapdraudētākās?

Grāmatas var pasūtīt bibliotēkas e-katalogā.